Kupa e Botës 2022

Dorëhiqet pas eliminimit nga Katar 2022 trajneri i Koresë së Jugut, Bento: Vendim i marrë prej kohësh!

Autori: Gazeta inFokus 09:41 | 06 December 2022

Në fund të ndeshjes së humbur 4-1 ndaj Brazilit, trajneri i Koresë së Jugut, Paulo Bento njoftoi se do të largohet nga drejtimi i kësaj skuadre.

Tekniku tha për mediet pas këtij takimi se vendimin e tërheqjes e ka marrë që në shtator.

“Pjesëmarrja jonë përfundoi këtu dhe tani është koha të mendoj për të ardhmen, e cila nuk do të kalojë nga kombëtarja koreane. Do të pushoj dhe pastaj do të shoh se çfarë do të bëj. Sapo ua komunikova lojtarëve, presidentit, është një vendim që e kam marrë që nga shtatori, sot përfundova vetëm duke e konfirmuar dhe duke falënderuar për gjithçka kanë bërë dhe për gjithçka që dhanë.”-tha Bento.

Etiketa:
Kush janë analistët e sigurisë së informacionit?

Të tjera