Kupa e Botës 2022

Brozovic thyen rekordin që vendosi vet në Rusi 2018

Autori: Gazeta inFokus 12:58 | 06 December 2022

Marcelo Brozovic ka vendosur një rekord të ri në Katar 2022. Në ndeshjen me Japoninë, të cilën Kroacia e fitoi vetëm pas penalltive dhe siguroi fazën e çerekfinaleve, performanca që bie më shumë në sy është ajo e Brozovic.

Kroati ka vendosur një rekord të ri, duke thyer shifrat e vendosur po nga ai, por në Botërorin Rusi 2018.

Në 90 minuta në fushë e lojë dhe së bashku me kohën shtesë kroati përshkoi 16.7 kilometra, nga 16.33 që kishte bërë në Rusi katër vite më parë.

Etiketa:

Të tjera