Kupa e Botës 2022

“A keni ardhur për të bërë foto me Messin”, zbulohet fjalimi motivues i trajnerit të Arabisë Saudite

Autori: Gazeta inFokus 12:13 | 25 November 2022

Arabia Saudite ishte senzacioni i parë i Kupës së Botës.

Sauditët mposhtën me përmbysje 2:1 Argjentinën.

Një arsye shumë e fortë e këtij rikthimi duket se ka qenë fjalimi motivues i trajnerit të Arabisë Saudite, Herve Renard.

“A jeni këtu për të bërë foto me Messin? Jo. Atëherë dilni në fushë luani dhe bëni presion”, kishte thënë Renard.

Të tjera