Fun & Video

VIDEO/ Përmbytjet në Kinë, gruaja “rrëmbehet” nga ujërat por shpëtohet

Autori: Gazeta inFokus 09:54 | 22 July 2021

Një grua është shpëtuar pasi u përfshi në një rrugë në Kinën qendrore mes përmbytjeve ekstreme.

Dymbëdhjetë njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 100,000 janë evakuuar pas reshjeve rekord.

Më shumë se një duzinë qytete në provincën Henan, përfshirë kryeqytetin e tij provincial Zhengzhou, janë prekur.

Autoritetet lokale i kanë quajtur vërshimet “një në 100 vjet”.

Fluturimet dhe udhëtimet me tren janë pezulluar në disa zona të kësaj province.

Më poshtë pamjet e shpëtimit të gruas:

Të tjera