Lajme

Sot lëshohet në funksion rezonanca magnetike në Spitalin e Prizrenit

Autori: Gazeta inFokus 07:56 | 14 February 2024

Sot në Spitalin Regjional të Prizrenit do të bëhet përurimi dhe lëshimi në funksion i Rezonancës Magnetike (MRI), e vendosur në hapësirat e Shërbimeve radiologjike.

Në ceremoninë e përurimit do të marrin pjesë kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.
Ceremonia pritet të nis në orën 12:15.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova synon të rrisë ndërgjegjësimin lidhur me çrregullimet e spektrit të autizmit në Ditën Botërore të Ndërgjegjësimit për Autizmin

Të tjera