Fun & Video

Shqiptari thyen rekordin Guinness, mban 1500 kg çimento mbi trup

Autori: Gazeta inFokus 10:37 | 30 October 2023

Bujar Muli, një shqiptar nga Kosova, ka hyrë zyrtarisht në librin e Guinness për peshën më të rëndë që ka mbajtur në trup.

Libri i Rekordeve Guinness ka njoftuar se Muli i njohur ndryshe si “Hulku i Kosovës” ka thyer rekordin e mëparshëm, pasi ka mbajtur në trup 1,531 kg çimento.

Në njoftimin e Guinness thuhet:

-Advertisement-

Pesha më e rëndë e mbajtur në trup është 1,531 kg (3,375.27 lb), dhe është arritur nga Muli Bujar (Kosovë), në Vushtri, më 15 korrik 2023.

Muli theu rekordin me pak më pak se 50 kg, me qese të shumta çimentoje të vendosura mbi trupin e tij.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera