Fun & Video

Momente paniku për shoferen/ Kamioni përplaset me një makinë dhe varet poshtë një ure/Pamje

Autori: Gazeta inFokus 10:41 | 17 May 2024

26-vjeçarja Sydney Thomas përjetoi momente të tmerrshme në Urën Përkujtimore Clark pak ditë më parë, kur kamioni që ajo po drejtonte u përplas me një makinë që hyri në rrjedhën e kundërt të trafikut, duke e bërë atë të humbiste kontrollin e mjetit të saj, i cili depërtoi përmes mbrojtjes barrierat dhe varur në hendek mbi lumin Ohio. Rasti në fjalë u paraqit në gjykatën që dëgjoi çështjen.

I akuzuari për aksidentin ishte 33-vjeçari Trevor Branham, i cili sipas dëshmitarëve okularë po ngiste në mënyrë të rrezikshme, duke u devijuar vazhdimisht, përpara se më në fund të hynte në trafikun përballë dhe të përplasej me kamionin.

Në videon e paraqitur në gjykatë, 26-vjeçari shihet duke tentuar të “mbajë” kamionin në rrugë dhe në fund të bërtasë kur mjeti është varur në hendek. Thomas kaloi 1.5 orë në këtë gjendje në urën 100-vjeçare që lidh Louisville me Indianën jugore përpara se ajo të shpëtohej më në fund në një operacion të rrezikshëm.

-Advertisement-

“Ajo që patë është rezultat i një mospërfilljeje ekstreme për jetën njerëzore që mund të kishte rezultuar në lëndime të rënda apo edhe vdekje”, tha prokurori Liem Sokon.

Gjykatësi vendosi të mbajë Branham në paraburgim me kusht prej 20,000 eurosh, ndërsa çështja do të shqyrtohet përsëri muajin e ardhshëm.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Blerando i Big Brother Vip Kosova – fytyra e re e Prince Espresso

Të tjera