Lajme

Refuzohet kërkesa e PSP-së për lëndën ”300”

Autori: Gazeta inFokus 12:14 | 05 June 2017

Gjykata Themelore Shkupi 1 e ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) për të bllokuar pronat për të dyshuarin kryesor në lëndën ”300”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

PSP-ja paralajmëroi ankesë Këshillin penal të kësaj gjykate. Lënda në fjalë ka të bëjë me veprën penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare dhe kompetencave, kurse i dyshuar është një i punësuar në MPB.

-Advertisement-

Lënda ka të bëjë me një prokurim publik për blerje të 300 veturave të policisë, ku buxheti i shtetit është dëmtuar me mbi 450 mijë euro./Telegrafi/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera