Sport

Përballjet më interesante në histori të boksit (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 14:21 | 01 May 2017

Përballja ndërmjet Anthony Joshua dhe Vladimir Klitschkos të shtunën mbrëma ka dhuruar një ndër meçet më interesante në histori të boksit.

Joshua fitoi me KO teknik në raundin e 11-të ndaj legjendës ukrainase, i cili përfundoi 3 herë në tapetë. Dueli që u ndoq nga 90 mijë të pranishëm në “Wembley”.

“Daily Mail” ka bërë një renditje të 6 përballjeve më të mëdha në historinë e boksit të peshave të rënda.

6: Mike Tyson v James “Buster” Douglas, Shkurt 1990, Japoni

5: George Foreman v Ali, Tetor 1974 Kinshasa, Zaire 

4: Anthony Joshua v Wladimir Klitschko, Prill 2017 “Wembley Stadium”, Londër 

3: Evander Holyfield v Riddick Bowe, Nëntor 1992 “Thomas and Mack Center”, Las Vegas 

2: Ali v Frazier, Mars 1971 “Madison Square Garden”, New York 

1: Muhammad Ali v Joe Frazier, Tetor 1975 “The Coliseum”, Filipine 

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera