Fun & Video

Pastruesja e një fabrike në Britani të Madhe u vendosi Viagra në kafe kolegëve të saj

Autori: Gazeta inFokus 13:26 | 25 January 2024

Një grua në Britani të Madhe është akuzuar nën dyshimin se ka futur tableta të grimcuara Viagra në kafen e kolegëve te saj, shkruan The Guardian.

Karen Beale, 62 vjeçe, ishte e punësuar si pastruese në Envirograph, një fabrikë që prodhon produkte të mbrojtjes nga zjarri në Dover, transmeton Telegrafi.

Disa muaj më parë, ajo u filmua duke vendosur dhe përzier një pluhur të panjohur në kafenë që bënte për kolegët e tjerë çdo ditë, u tha në gjykatën Canterbury.

-Advertisement-

Kamera u instalua pas ankesave për kafenë që ajo po bënte, me punëtorët që ankoheshin për një shije të çuditshme, njolla në kafe dhe një ‘shtresë’ të butë.

Në video, Beale shihet duke veshur doreza dhe duke e përzier kafen me gishta. Pasi policia u alarmua, oficerët gjetën dy kavanoza me kafe që përmbanin sildenafil, një ilaç për mosfunksionimin erektil që shitej me emrin e markës Viagra dhe një ilaç për kolesterolin e lartë.

Kavanoza të kontaminuara u gjetën në zyrat e dy kolegëve të saj, kontabilistes Katrina Gravenor dhe sekretarit Jean Smith.

Beale mohon të gjitha akuzat dhe mbrohet se ajo po kontrollonte vetëm përmbajtjen e filxhanëve.

Prokuroria pretendon se sasitë e pilulave të përdorura nuk janë të mjaftueshme për të helmuar seriozisht njerëzit, por arriti në përfundimin se Beale kishte qëllim keqdashës për të dëmtuar kolegët e saj dhe ndoshta punëtorë të tjerë në fabrikë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera