Lajme

OBRM-PDUKM: LSDM-ja ta tërheqë kryetarin e Kuvendit

Autori: Gazeta inFokus 11:09 | 02 May 2017

Përmes një kumtese dërguar mediave, OBRM-PDUKM-ja konsideron se ka ardhur koha që LSDM-ja, siç thonë, ta dëgjojë zërin e popullit dhe ta tërheqë kryetarin e Kuvendit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 Kjo parti e konsideron se kryetari është zgjedhur në kundërshtim me Rregulloren e Kuvendit, njiherit e akuzon LSDM-në se e ka mashtruar popullin.

OBRM-ja vlerëson se, siç thonë, dhuna politike mbi Kushtetutën, ligjeve dhe Rregullores së Kuvendit, shkaktoi mllef te qytetarët e Maqedonisë./Telegrafi/

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera