Sport

Notat e futbollistëve: Liverpool 3-2 Milan

Autori: Gazeta inFokus 23:22 | 15 September 2021

Liverpooli e ka fituar përballjen e parë ndaj Milanit me rezultat 3-2, në sfidën e vlefshme për xhiron e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Anfield’, golat për ‘The Reds’ i realizuan Mohamed Salah (49’), Jordan Henderson (69’) dhe një autogol i Fikayo Tomori (9’), kurse për ‘Rosonerët’ shënuan Ante Rebic (42’) dhe Brahim Diaz (44’).

Pas përfundimit të këtij ballafaqimi janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqiten në këtë sfidë.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli te jetë kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson, i cili u vlerësua me notën (7.9), kurse dështimi i këtij takimi ishte Fikayo Tomori, i cili shënoi autogol dhe mori notën më të ulët (5.9).

Më poshtë keni notat e të gjithë futbollistëve, të cilët patën minuta në këtë përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera