Fun & Video

Njihuni me gjendjet mjekësore më të çuditshme në histori (Video)

Autori: Gazeta inFokus 13:06 | 16 May 2017
Këto sëmundje janë kaq të çuditshme, aq edhe të pabesueshme, mirëpo, jo të pashmangshme, shkruan lajmi.net

Pupula Dupleks- njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje kanë dy irise në njërin sy.

Aquagenic urticaria – e bën jetën e njerëzve që vuajnë nga kjo sëmundje, shumë të vështirë. Këta janë alergjik në ujë dhe shkaktohet shumë dhimbje madje edhe lotët.

Fenomeni i orientimit spartial- këta njerëz janë gjithçka në rregull, përveç që mendja e tyre sheh botën nga ana tjetër, për shembull në kompjuter

Hypertrichosis- është sëmundja ku njerëzit kanë rritje të flokëve gjithkund në trup, dhe ndryshe quhet edhe sindroma e ujqërve.

Këto janë vetëm disa prej gjendjeve mjekësore të cilat në dukje të parë janë të tmerrshme. Njihuni edhe me të tjerat në videon më poshtë.

Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera