Sport

Momenti kur “shembet” në fushë gjatë ndeshjes, skuadra e Romës publikon foton e Ndicka nga spitali

Autori: Gazeta inFokus 11:22 | 15 April 2024

Momente frike në ndeshjen Udinese – Roma, pasi mbrojtësi, Evan Ndicka, i cili vuan nga një sëmundje, u rrëzua në fushë në minutën e 71-të.

Ndihma e parë atij iu dha nga shokët e të skuadrës, teksa Svilar kuptoi menjëherë se çfarë po ndodhte dhe tërhoqi vëmendjen e arbitrit.

Stafi mjekësor ndërhyri menjëherë me defibrilatorin, pasi Ndicka e bëri të qartë se ndjeu një dhimbje në gjoks.

-Advertisement-

Ai u transportuar në spital, ku do të qëndrojë nën vëzhgim gjatë gjithë natës, por jashtë rrezikut për jetën.

Në faqen zyrtare të Romës në rrjetet sociale, është postuar edhe një foto nga spitali, teksa Ndicka shfaqet i qeshur.

“Skuadra vizitoi Ndicka në spital. Evan ndihet më mirë dhe po ashtu është në humor. Forca Evan”, thuhet në këtë postim.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera