Lajme

Mbi 70 mijë të vaksinuar brenda 4 ditëve në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 23:01 | 27 August 2021

Gjendja me pandeminë në Kosovë vazhdon të jetë e rëndë.

Numri i madh i të vdekurve dhe i rasteve pozitive po shqetëson qytetarët, transmeton Indeksonline.

Por, një gjë pozitive është se numri i të vaksinuarve është rritur dukshëm në javën e fundit.

Sipas statistikave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, 72 mijë e 769 qytetarë janë vaksinuar në 4 ditët e fundit.

Numri i personavë që kanë marr dozën e parë e ka kaluar shifrën e gjysmë milionit, më saktësisht 518 mijë e 819.

Të tjera