Sport

ISIS merr peng Messi-n (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 14:03 | 26 April 2017

Një 3-vjeçar është marr peng nga ISIS dhe kjo vetëm për shkak të emrit të tij.

Për dy vite vogëlushi u mbajt peng, pasi kishte emrin e futbollistit Lionel Messi.

Djali kurd, i cili tashmë është 5 vjeç, u mbajt nga grupi terrorist bashkë me nënën dhe motrën e tij në 2014 në rajonin Sinjar, raporton “Top Channel”.

-Advertisement-

Terroristët e urdhëruan nënën e tij që ti ndryshonte emrin “e pafe” në Hasan.

Familja ka shpëtuar tashmë nga pengmarrja dhe jeton në kampin e refugjatëve në Dohuk.

Image

Image

Image

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera