Fokus

I vdiq Mon Balaj në duar rrëfimi tronditësi i bashkëprotestuesit, tregon cilat ishin fjalët e fundit të tij

Autori: Gazeta inFokus 20:52 | 17 October 2023

Nysret Azemi në një intervistë ekskluzive për Gazetën Infokus si asnjëherë më parë ka dhënë detaje tronditëse nga protesta e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 10 shkurt të vitit 2007, ku si pasojë e përleshjes me policë të UNMIK-ut mbetën të vrarë dy aktivistë të kësaj partie, Mon Balaj e Arben Xheladini.

Kjo protestë masive u organizua kundër pakos së Martti Ahtisaarit për statutin e Kosovës.

Azemi ka treguar se si u plagos për vdekje, Mon Balaj e si i vdiq në duart e tij, dukë dhënë detaje të padëgjuara më herët.

-Advertisement-

Ai po ashtu tregon se cilat ishin fjalët ë tij të fundit, para se fryma e tij të ndalej përgjithmonë.

Ndiqni një pjesë të kësaj intervistë në linkun më poshtë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera