Fun & Video

Hajdut “rekordmen”, adoleshenti në 1 orë grabit 6 biznese të ndryshme

Autori: Gazeta inFokus 08:30 | 14 June 2022

Policia e Dallasit thotë se një 19-vjeçar u arrestua pasi grabiti gjashtë biznese në më pak se një orë, ku në njërën nga grabitjet përqafoi viktimën e tij të parë dhe kërkoi falje.

Një nga viktimat që u mbajt nën kërcënimin e armëve shkrepi fotot e makinës së që Mora po ngiste dhe thirri policët.

19-vjeçari do të mbahet tashmë në burgun e Dallas County dhe po përballet me akuza të shumta për grabitje të rëndë.

Policia e Dallasit thotë se Mora përdori të njëjtën taktikë në të gjashtë vendet: ai nxori një pistoletë, kërkoi para dhe më pas u largua brenda pak minutash.

Isiaka Balogoa u kthye në punë të premten pasi u grabit vetëm 24 orë më parë.

“Unë po qëndroja pikërisht këtu. Dhe unë sapo mora disa para dhe ia dhashë atij.”

Punonjësi i EZ Shop thotë se gjëja e parë që mendoi teksa e mbajtën nën kërcënimin e armës ishin fëmijët e tij.

“Thjesht thosha, “mund të marrësh çfarë të duash”.”

Balogoa ishte çelësi për të ndihmuar policinë e Dallasit të kapte Morën gjatë një grabitjeje, duke mbledhur afro 2,000 dollarë në para.

Policia e Dallasit thotë se Mora ishte veshur me të njëjtat veshje në të gjashtë vendet: një kapele rozë, një xhup Vans me ngjyrë të errët, pantallona të errëta dhe atlete Crocs të bardha.

Të tjera