Fun & Video

Gjen çantën me miliona paund brenda në magazinën që bleu vetëm për 390 £

Autori: Gazeta inFokus 11:58 | 04 May 2022

Bleu një magazinë modeste për 390 £, por gjen 6 milion pound në një çantë brenda saj.

Mirror shkruan se, Dan Dotson, i cili është drejtuesi i shfaqjes televizive Storage Wars, zbuloi se një nga blerësit e tij bëri zbulimin që i ndryshoi jetën në 2018.

Dan tha: Një grua e moshuar aziatike në tryezën pranë meje vazhdoi të më shikonte sikur donte të më thoshte diçka. Përfundimisht ajo u ngjit dhe më tha se burri i saj punon me një djalë që bleu një njësi nga unë për 500 dollarë dhe gjeti një kasafortë brenda. Ajo kishte 7.5 milionë dollarë (5.8 milionë £) para brenda.”

Dan i tha The Blast se blerësve të magazinës iu ofrua një shpërblim prej 465,000 £ për paratë e gjetura nga avokati i tyre, por kjo ofertë u refuzua. Një ofertë e dytë përfundoi me kompromis prej 930,000 £, që nënkuptonte se blerësi anonim duhej të kthente pjesën tjetër të milionave.

Të tjera