Gattuso tregon arsyen pse e zëvendësoi Rrahmanin pas përfundimit të pjesës së parë

Autori: Gazeta inFokus 18:09 | 10 January 2021

Napoli ka mposhtur Udinesen në udhëtim me rezultat 2-1, në duelin e vlefshëm për xhiron e 17-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë takim për herë të parë si startues për skuadrën e Napolit luajti edhe kapiteni i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani.

Edhe pse priti shumë për këtë ditë, Rrahmani në minutën e 27’ bëri një gabim trashanik që i kushtoi me gol skuadrës së tij.

Më të përfunduar pjesa e parë trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, e largoi nga loja mbrojtësin kosovar.

Pas përfundimit të ndeshjes tekniku italian tregoi arsyen pse vendosi ta zëvendësonte Rrahmanin.

“Më vjen keq për Amirin. Ai është një profesionist i shkëlqyeshëm, por trajneri duhet të bëjë zgjedhjet e tij. Ai do të ketë akoma shanset e tij, por sot vendosa ta heq në gjysmën e ndeshjes”, ka thënë Gattuso.

Kjo ishte hera e parë që Amir Rrahmani kishte rastin të luante nga minuta e parë./Gazeta inFokus/