Sport

Formacionet zyrtare: Lyon – Brondby, ky është vendimi për Xherdan Shaqirin

Autori: Gazeta inFokus 18:21 | 30 September 2021

Lyoni dhe Brondby takohen sonte në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo ndeshje nisë nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Parc Olympique Lyonnais’ në Lyon.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Për Lyonin nga minuta e parë luan edhe futbollisti me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri.

Më poshtë keni 1-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera