Sport

Formacionet zyrtare: Barcelona – Dynamo Kyiv

Autori: Gazeta inFokus 17:41 | 20 October 2021

Pas dy humbjeve rresht, Barcelona sonte kërkon fitoren e parë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

‘Blaugranët’ e presin Dynamo Kyivin, në takimin e vlefshëm për xhiron e tretë të Grupit E.

Ndeshja mes ekipit spanjoll dhe atij ukrainas nisë nga ora 18:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’.

Para këtij ballafaqimi, Barcelona renditet e fundit në Grupin E me zero pikë, kurse Dynamo Kyivit pozicionohet i treti me 1 sosh.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij takimi.

Barcelona: Ter Stegen; Mingueza, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Frenkie de Jong, Gavi, Dest; Luuk de Jong, Memphis.

Dynamo Kiev: Bushchan, Karavayev, Oleksandr, Zabarnyi, Tomasz, Sydorchuk, Carlos, Shaparenko, Vitor, Tsygankov, Eric Ramirez./Gazeta inFokus/

Të tjera