Sport

Djali i Leo Messit shënon pesë gola dhe imiton festën e babait të tij/Pamje

Autori: Gazeta inFokus 07:50 | 16 April 2024

Pamjet e djalit të Lionel Messit, Mateo, duke shënuar pesë gola për skuadrën U-9 të Inter Miamit janë bërë virale.

8-vjeçari tregoi se ishte në nivel mbi shokët e tij të skuadrës dhe kundërshtarët e tij, pasi shënoi pesë gola, për të cilët babai i tij do të ishte krenar.

Në pjesën e dytë, Mateo tregoi nuancat e vetë Lionel Messit, teksa vazhdoi të shënonte gola të bukur.

-Advertisement-

Për golin e tij të pestë dhe të fundit, i riu e merr topin në mënyrë të shkëlqyeshme dhe tregon një kontroll të jashtëzakonshëm nga afër përpara se ta fuste në këndin e poshtëm.Kjo mund të jetë vetëm performanca më mbresëlënëse nga dikush në moshën e tij dhe duhet të ndjeni keqardhje për prindërit e lojtarëve kundërshtarë.

Djali i Messit ishte thjesht i pandalshëm dhe ka treguar se ka aftësinë të ndjekë hapat e babait të tij pas një paraqitjeje të jashtëzakonshme për të rinjtë e Inter Miami.https://rumble.com/v4pllqk-mateo-messi-scores-5-goals-for-inter-miami-u9.html

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Kryetari Përparim Rama pjesë e ‘Mayor’s Talk’

Të tjera