Sport

Dështon takimi i radhës, Messi gjithmonë e më larg PSG

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 16 February 2023

Ditën e mërkurë ishte takimi i radhës midis Messi-t dhe PSG, por përsëri pa rezultat.

Kështu raportojnë mediet franceze, pasi babai i argjentinasit, Jorge u takua me përfaqësuesit e klubit dhe në fund nuk kishte asnjë marrëveshje dhe tani Messi duket gjithmonë e më larg parizienëve.

Muajin e kaluar, presidenti Al Khelaifi ishte treguar i hapur për të plotësuar çdo dëshirë të argjentinasit, por tani palët kanë ngecur.

Lionel Messi në fundin e sezonit do të jetë lojtar i lirë, ndërsa nuk është bërë me dije nëse do të ketë një takim tjetër, por situata po merr gjithmonë e më shumë vëmendje.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Delegacioni nga Drake University i Iowas viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe

Të tjera