Lajme

Deputeti i LSDM paralajmëron: Nga sot çdo gjë do të jetë ndryshe (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 10:11 | 28 April 2017

Deputeti nga radhët e LSDM-së, Aleksandar Kiraçovski i cili dje ishte i pranishëm gjatë sulmit të protestuesve huligan maqedonas, ka shkruar se sot ne jemi vënë në mbrojtje të shumicës së vullnetit të qytetarëve të Maqedonisë! Ne ishim të përgatitur për më të keqen, njofton TetovaSot.

“Më mirë ne ta pësojmë, se sa qytetarët në rrugë që janë fqinjë, miq, të afërm, shokë … Në emër të tyre ne e kemi mbrojtur kushtetutshmërinë, unitetin e shtetit dhe e rikthejmë lirinë dhe drejtësinë! Zaev ishte me ne, i pari mes të barabartëve për t’i bërë ballë regjimit. Patëm sukses! Nga nesër çdo gjë do të jetë ndryshe! Të jeni shëndosh e mirë në të ardhmen e re, ku njeriu është qendra, dhe jeta imperativ”, theksoi Aleksandar Kiraçovski.

 

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera