Lifestyle

Del në treg për 40 mijë euro çanta prej meteoriti

Autori: Gazeta inFokus 10:46 | 31 March 2023

Marka luksoze franceze Coperni ka prezantuar së fundmi një çantë stilisti të bërë nga shkëmbi meteorit.

E quajtur “mini çanta e meteoritit rrëshqitës”, secila pjesë është ekskluzivisht e punuar me dorë dhe kushton 40,000 euro (35 lakh Rs).

Sipas faqes zyrtare të Coperni, çanta peshon rreth 1.8 kilogramë dhe ka një lartësi totale prej 23 centimetra.

“Meteori do të merret individualisht për çdo porosi dhe mund të vijë nga vende të ndryshme, në varësi të vendit ku ka rënë meteori në tokë. Guri i rrallë është punuar me dorë dhe futet në çantë nga fabrika italiane Semar”, thuhet në faqen e internetit.

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera