Lifestyle

Horoskopi Javor/ Kjo javë nuk është aspak premtuese për këto 3 shenja

Autori: Gazeta inFokus 12:58 | 22 April 2024

Horoskopi i Paolo Fox për javën nga 22 deri në 28 Prill 2024 është një përpjekje për të kuptuar ndikimin e yjeve dhe planetëve në shenjat e zodiakut. Noa.al ju sjell të zbardhur horoskopin e publikuar nga Paolo Fox në radio Miele.

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox java nuk pritet të nisë me këmbë të mbarë. Të hënën, në fakt, Hëna do të jetë ende në opozitë: do të jetë e lehtë të përjetoni më shumë stres dhe lodhje sesa duhet. Më mirë t’i shtyni angazhimet më të vështira për ditët në vijim. E premtja dhe e shtuna premtojnë të jenë 48 orë interesante për ata që duan të rikuperohen, ata që po punojnë për një projekt të rëndësishëm apo ata që duan të rizgjojnë dashurinë. E diela duket të jetë e zymtë.

-Advertisement-

Demi

Java e ardhshme do të jetë ende shumë e ngarkuar, por me afrimin e majit, do të fitoni më shumë forcë dhe do të gjeni përgjigje dhe zgjidhje më efektive. Midis të mërkurës dhe të enjtes do të jetë e lehtë të përjetoni momente të pakëndshme: do të nevojitet kujdes i veçantë. E diela, e rëndësishme për të rikuperuar ose për të bërë plane të reja për muajin maj.

Binjakët

Do të jetë një javë interesante përgatitore për një periudhë në vazhdim shumë stimuluese. Të hënën do të keni një Hënë, Venus dhe Mërkur të bukur në një aspekt të favorshëm: do të jetë një ditë e mirë për të menduar për projekte të reja pune apo për t’u përfshirë në dashuri. Nëse keni takime ose diskutime të rëndësishme për t’u marrë, më mirë të mos përqendroheni të premten dhe të shtunën, sepse ato do të jenë 48 orë të papërmbajtura, shumë nervoze.

Gaforrja

E hëna pritet e keqe për shkak të një hëne kuadratike dhe Merkurit dhe Venusit disonant: do t’ju duhet maturi e dyfishtë në marrëdhëniet me të tjerët. Nëse keni një projekt për të nisur, një ide për të propozuar apo një negociatë të rëndësishme, do të bënit mirë të përqendroheni të mërkurën dhe të enjten, kur Hëna do të jetë në aspekt të shkëlqyer. Do të duhet të rezistoni deri më 15 maj, pas së cilës edhe jeta juaj në marrëdhënie dhe punë do të ketë një përmirësim të këndshëm.

Luani

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë mirë. Të hënën, në fakt, do të ketë një hënë të shkëlqyer në aspektin miqësor, Merkuri dhe Venusi pritet të jenë aktivë në këtë aspekt. Do të mund ta shfrytëzoni ditën për të planifikuar një gjysmë të dytë të vitit që do të jetë shumë produktiv dhe i kënaqshëm. E premtja dhe e shtuna do të jenë 48 orë intriguese për dashurinë: vetëm ata që mbajnë dy histori paralele do të duhet të jenë të kujdesshëm. Të mërkurën dhe të enjten pritet të jenë ditë të ndrydhura.

Virgjëresha

Do të jetë një javë shumë stimuluese: përpiquni ta shfrytëzoni maksimalisht, duke iu përkushtuar projekteve të reja, duke mbyllur marrëveshje dhe marrëveshje. Po përjetoni shumë ndryshime të rëndësishme në punë, disa referenca kanë ndryshuar: faji i Saturnit në opozitë. Dy ditët e vetme të këqija mund të jenë të premten dhe të shtunën, kur Hëna do të fillojë një tranzit armiqësor. E diela duket të jetë joshëse për dashuri dhe takime të reja.

Peshorja

E hëna e fuqisë së madhe, në sajë të pranisë së Hënës në shenjë. Këto janë ditë të çuditshme, por të rëndësishme. Ju po ndryshoni fjalë për fjalë mënyrën tuaj të të qenit dhe nuk jeni më të gatshëm të mbytni emocionet tuaja për të kënaqur të tjerët dhe për të mos debatuar me dikë. Sa më shumë të kalojë koha, aq më të fortë dhe më të vendosur do të bëheni. E vetmja ditë e keqe mund të jetë e diela: nëse nuk i kushtoni vëmendje, rrezikoni të përplaseni me më shumë njerëz.

Akrepi

Do të jetë një javë shumë e ngarkuar, disa mund të gjykohen nga disa njerëz. Do t’ju duhet të ngrini supet dhe të lini që provokimet apo komentet negative të rrëshqasin mbi ju. Kushdo që dëshiron të punojë për një projekt të ri, një ide përkatëse apo të bëjë një kërkesë, do të bënte mirë të fokusohej në ditët mes të mërkurës dhe të enjtes. Në dashuri, do të jetë thelbësore të zgjidhni çdo keqkuptim apo vështirësi dhe të mos mbani me vete asnjë çështje të hapur deri në maj.

Shigjetari

Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë në mënyrë pozitive. Të hënën do të jetë Hëna në aspekt të mirë, Mërkuri dhe Venusi dashamirës: do të keni mundësi të bëni projekte të reja, të sillni në jetë ide fituese që do të marrin formë deri në verë. Ajo që ka rëndësi do të jetë lëvizja para ardhjes së qershorit, sepse atëherë Jupiteri do të jetë përballë dhe mund të shkaktojë disa pengesa ose ngadalësime. Midis të Premtes dhe të Shtunës, Hëna do të kalojë qiellin tuaj: kush e di, dikush mund të hasë në një takim të veçantë…

Bricjapi

Të hënën Hëna do të jetë në aspektin e kundërt: mund të përfitoni nga kjo për të ngadalësuar ritmin ose shkëputje dhe shtyrjen e takimeve për ditët në vijim. Këto ditë janë shumë të ngarkuara për ju: mes shtëpisë, familjes dhe punës jeni shumë të zënë. Do të shihni që maji do t’ju japë më shumë kënaqësi, përgjigjet dhe konfirmimet që keni pritur prej kohësh. E diela intriguese nga pikëpamja e marrëdhënieve: pse nuk organizoni diçka të veçantë me njerëzit që doni?

Ujori

E hëna, e premtja dhe e shtuna premtojnë të jenë tre ditë elektrizuese nga pikëpamja e dashurisë: beqarët duhet t’i shfrytëzojnë sa më shumë, duke lënë shtëpinë, duke takuar njerëz të rinj. Paralajmërimi i vetëm nga ndikimi i yjeve do të jetë të mos merrni vendime shumë të rrezikshme dhe sipërfaqësore në dashuri. Kini kujdes të mos gënjeni veten se keni takuar shpirtin tuaj binjak! Të mërkurën dhe të enjten, ditë të ndrydhura. Ndërkohë do të duhet të punoni në projekte të reja pune.

Peshqit

Java do të jetë interesante. Ju do të jeni në gjendje të vazhdoni përparimin e filluar në javët e fundit. Të mërkurën dhe të enjten do të ketë një hënë të mrekullueshme për të mbështetur idetë, projektet dhe marrëveshjet e reja të punës. Njohjet e reja mund të kthehen në diçka më të rëndësishme në maj, kur Venusi do të jetë i favorshëm. Kini kujdes të premten dhe të shtunën, rrezikoni të zemëroheni me dikë. E diela pritet të jetë e këndshme.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Marsi sjell Magji në ETC

Të tjera