Sport

Andi Zeqiri largohet nga Brighton, transferohet në Belgjikë

Autori: Gazeta inFokus 13:33 | 05 September 2023

Andi Zeqiri largohet nga Brighton, këtë herë në mënyrë të përhershme.

Qendërsulmuesi me shtetësi zviceriane përfundoi huazimin te Basel, ndërsa tashmë klubi i Brighton ka vendosur ta shesë përfundimisht.

Zeqiri ka firmosur me Genk, pjesë e së cilit do të jetë në tre sezonet e ardhshme, pra deri në verën e 2026-ës.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Në qendër të Prishtinës, hap dyert Derand Hotel

Të tjera