Sport

⚽️ Robert Pires ka kryer punë: “Mbappe do të nënshkruajë me këtë skuadër”

Autori: Gazeta inFokus 19:04 | 28 April 2017

Legjenda e Arsenalit, Robert Pires, ka bërë një deklaratë senzacionale duke thënë se Gunners do të nënshkruajnë me yllin e Monacos, Kylian Mbappe.

Mbappe, 18 vjeç , ka marrë vëmendjen e elitës së Evropës pasi ka shënuar 21 gola në 25 paraqitje këtë sezon.

Real Madridi është gjithashtu i interesuar për sulmuesin, por përkundër liderëve të ligës franceze të cilët këmbëngulin që transferimit duhet të jetë rekord parash kush dëshiron ta blejë, Pires këmbëngul se Mbappe është i lidhur me Arsenalin.

-Advertisement-

“Mendoj se Arsenali do të nënshkruajë me të. Problemi është vetëm se sa para. Mbappe ka potencial për të luajtur për Arsenalin dhe Wenger është menaxheri i duhur për ta menaxhuar atë. Monaco dhe Arsenal janë shumë të ngjashme si klube, kështuqe nuk do të jetë tranzicion i madh për lojtarin. ” ka deklaruar Pires për BwinSports.

Pires shtoi: “Krahasimi është i panevojshëm, ai nuk është gati të krahasohet me Thierry, Mbappe është një lojtar shumë i ngjashëm, por krahasimi i dy lojtarëve do të ishte i padrejtë.

“Unë shpresoj se Kylian mund të ndjekë hapat e Thierry Henry, ai ka të njëjtin profil si Thierry – i shpejtë, i fortë dhe një finalist i madh, por ai është shumë i ri kështu që unë nuk do i krahasoja ende” shtoi Pires.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera