Sport

⚽️ Guardiola: Më “çmend” ky futbollist i Manchester United

Autori: Gazeta inFokus 11:07 | 28 April 2017

Pep Guardiola e ka vlerësuar lart mesfushorin e Manchester United, Michael Carrick. Sipas trajnerit spanjoll, Carrick është një nga mesfushorët më të mirë në botë viteve të fundit.

“Pak kam parë mesfushor më të mirë viteve të fundit. Ai është nivel i Xabi Alonsos apo Sergio Busquets. Mënyra se sa thjesht dhe bukur e organizon lojën më fascinon mua” ka thënë Guardiola./Indeksonline/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera