Sport

ZYRTARE: Nuk do ta besoni se me kë ka nënshkruar Juventus

Autori: Gazeta inFokus 19:04 | 08 November 2018

Juventus njofton se David Trezeguet është emëruar si ambasador zyrtar i klubit.

David Trezeguet është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave te Juventusi, ndërsa tani ka marr postin e ambasadorit nëpër botë.

“David Trezeguet është një ikonë e vërtetë e Juventusit,” fillon deklarata e ‘Zonjës së Vjetër’.

“Pra, ai është i përshtatshëm për ambasador zyrtar i klubit, duke zgjeruar një lidhje që deri më tani është karakterizuar nga suksesi i mrekullueshëm.

“Për tre vitet e ardhshme, Trezeguet do të përfaqësojë markën e Juventusit në fushën e zhvillimit global të tregtisë.

“Klubi është duke u përqendruar në një qasje dy-palëshe që kombinon suksesin në terren me zhvillimin e markës tregtare në mbarë botën dhe Trezeguet do të jetë ambasadori i përsosur për të vazhduar këtë rritje përmes ngjarjeve globale që përfshijnë tifozët dhe sponsorët”, thuhet më tej në njoftimin e Juventusit.

Të tjera