Sport

Zyrtare: Meriton Korenica prezantohet te skuadra rumune

Autori: Gazeta inFokus 21:04 | 10 July 2024

Meriton Korenica është bërë me skuadër të re.

Ai është transferuar në Rumani, te skuadra e CFR Cluj..

Ckuj ka arritur marrëveshje me skuadrën turke, Manisa, për transferimin e Korenicës, e cila kishte kartonin e futbollistit kosovar.

-Advertisement-

27-vjeçari i cili pjesën më të madhe e kaloi te skuadra kosovare Ballkani, vitin e kaluar u transferua në Turqi, ku në janar u rikthye në formë huazimi, ku fitoi titullin e Superligës, Kupën e Kosovës dhe Superkupën e Kosovës.

Korenica do të bashkohet me shokun e tij, Armend Thaqi, me të cilën luajtën së bashku për shumë vite.

 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Prince Caffe zgjeron shtrirjen në rajon, arrin marrëveshje bashkëpunimi me zinxhirin kroat Plodine

Të tjera