Lifestyle

Zbulohet sekreti i japonezeve për lëkurë të pastër, mund ta aplikoni të gjithë

Autori: Gazeta inFokus 11:06 | 10 November 2017

A e dini se çfarë bëjnë gratë japoneze që të kenë lëkurë të shkëlqyeshme dhe të hijshme?

Pas një hulumtimi, kuptohet për një ritual japonez të ujit të pijshëm në stomak bosh menjëherë sapo të zgjoheni në mëngjes, transmeton lajmi.net

Sipas studimeve të shumta, kjo praktikë e thjeshtë siguron rezultate pozitive në lidhje me kushtet e ndryshme shëndetësore.

-Advertisement-

Nëse nuk ndiheni energjike, lëkura dhe flokët ju dobësohet, trupi ju dërgon sinjale se nuk funksionon mirë, lodheni nga vizita tek mjekët të cilët ua përshkruajnë të njëjtat gjëra dhe ua përshkruajnë të njëjtën receptë, atëherë filloni me aplikimin në praktikë të kësaj metode.

Rezultatet janë mahnitëse.

-Filloni të ndiheni fresh dhe të shëndetshëm.

-Metabolizmi ju rregullohet.

-Humbni peshë.

-Lëkura ju përmirësohet.

-Flokët fillojnë të duken më mirë.

-Nuk do të keni infeksione në traktin urinar.

-Imuniteti juaj do të forcohet ndaj sëmundjeve.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vetëm edhe 4 ditë nga Bootcamp me Alan Greenberg, ish-Drejtorin për Edukim në Apple, Apliko Tani

Të tjera