Sport

Ylli i Bayernit pritet t’i bashkohet Chelseat

Autori: Gazeta inFokus 14:08 | 27 November 2020

Futbollisti i Bayern Munichit, David Alaba si duket së shpejti do të bashkohet me Chelsean, shkruan Gazeta inFokus.

Mbrojtësi i bavarezëve nuk po mund të dakordohet me klubi për shkak të pagës.

Austriaku po kërkon rritje të pagës, saktësisht 280,000 euro në javë, kurse Bayerni nuk po ia ofron.

Kontrata e austriakut në ‘Alianz Arena’ skadon vitin e ardhshëm dhe si duket nuk do të vazhdohet.

Sipas gazetës gjermane ‘BILD’, agjenti i mbrojtësit ka nisur negociatat me Chelsean dhe ka gjasa që ai të kaloj në ‘Stamford Bridge’ në afatin kalimtar të janarit./Gazeta inFokus/

Të tjera