Sport

Westbrook, më i shtrenjti në historinë e basketbollit

Autori: Gazeta inFokus 16:53 | 26 April 2017

Basketbollisti i Oklahomas, Russell Westbrook mund të bëhet lojtari më i shtrenjtë i të gjitha kohëve, shkruan zeri.info. Westbrook pas vetes ka një kampionat fantastik në aspektin personal me mesatare “trille-double”, por që nuk ndikoi mjaftueshëm që skuadra e tij të kualifikohet në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore.

Megjithatë, ngushëllimin për eliminim mund ta gjejë gjatë verës kur pritet të nënshkruajë kontratën e re. Marrëveshja e re e arritur u mundëson skuadrave të NBA-së të rrisin dukshëm pagat e basketbollistëve.

ESPN njofton se Westbrook do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare me të cilën do të inkasojë 220 milionë dollarë, duke u bërë basketbollisti më i paguar në historinë e këtij sporti.

-Advertisement-

Westbrook do të paguhet 40 milionë dollarë në vit, që do të jetë paga më e lartë që ka marrë një basketbollist në NBA. Në kampionatin e sivjetmë ai pati mesatare prej 31.6 pikë, 10.4 asistime dhe 10.7 kërcime./Zëri/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Afati i fundit për regjistrime në programin MSc. Data Science & Analytics në UNI – Universum International College – Powered…

Të tjera