Lajme

VIP-at shqiptarë reagojnë për lirimin e Ramush Haradinajt (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 12:31 | 27 April 2017

Ramush Haradinaj është liruar nga gjykata franceze në Colmar.

Lideri i AAK-së mbahej në arrest me kërkesë të shtetit serb për kinse fakteve të reja rreth krimeve kundër popullatës civile, të cilat u hodhën poshtë prej drejtësisë së Francës si të pabazë dhe të argumentuara.

E këtij lajmi i janë gëzuar dhe janë shprehur të lumtur edhe disa VIP të estradës muzikore dhe të kinematografisë shqiptare.

-Advertisement-

Më poshtë gjenden disa prej reagimeve të botës së artit shqiptar. /Telegrafi/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita po tërheq klientë seriozë në Panarin IMM, në Këln të Gjermanisë

Të tjera