Fun & Video

VIDEO/ Bebja 16 muajsh peshon sa një 8-vjeçar, vesh rrobat e të atit

Autori: Gazeta inFokus 07:31 | 24 February 2023

Një bebe është shëndoshur aq shumë sa peshon sa një tetëvjeçar dhe duhet të veshë rrobat e të atit.

Muhammad Kenzi Alfaro është vetëm 16 muajsh, por peshon 60 kilogramë dhe mban pelena në madhësinë XXXL.

Një foshnjë mesatare e moshës së tij peshon rreth një të tretën e madhësisë së tij, 22 kilogramë.

Një video e filmuar në shtëpinë e tij në Bandung Regency, Indonezi, tregon nënën e tij Patriah duke qeshur ndërsa përpiqet ta vendosë atë drejtë.

Ai ha ushqime dhe luan me lodrat e tij ndërsa familja e tij mblidhet rreth tij në një përpjekje për t’u kujdesur për të.

Duart dhe këmbët e tij jane të ënjtura ndërsa nëna e tij përpiqet t’ia heqë bluzën poshtë.

Pitriah shpjegoi vështirësinë e situatës – pasi Kenzi nuk ulet dot më në karrigen e tij, por prindërit e kanë të vështirë ta ngrenë atë dhe ai nuk mund të mbajë veten.

Kenzi peshonte 4.5 kg kur lindi – që është e madhe, por jo një shkak për shqetësim, pasi shumica vijnë nga pesë deri në tetë kilogramë.

Ajo tha: “Trupi i babait të tij është gjithashtu i vogël. Rrobat e babait të tij thjesht i përshtaten atij, ndonjëherë ato i vishen edhe djalit tim.”

Etiketa:
Delegacioni nga Drake University i Iowas viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe

Të tjera