Lajme

Vdes një grua në Prishtinë si pasojë e helmimit

Autori: Gazeta inFokus 09:54 | 07 October 2021

Bashkëshorti i një gruaje ka raportuar se gruaja e vet ka ndërruar jetë si pasojë e helmimit nga ushqimi në restorant, shkruan Gazeta Infokus.

Burri i viktimës thotë se gruaja e tij është varrosur një ditë më pas pa i bërë obduksionin.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se bashkëshortja e tij  ka ndërruar jetë si pasojë e helmimit nga ushqimi në restorant  dhe e njëjta është varrosur me datën 5.10.2021 pa u bërë obduksion”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Sipas policisë në lidhje me rastin është njoftuar prokurori dhe me urdhër të tij do të fillojnë procedurat hetimore.

Rasti është duke i iniciuar si rast i dyshimtë./Gazeta Infokus/

Të tjera