Lajme

Ushtari britanik “bombardon Serbinë dhe rrezaton Rusinë”

Autori: Gazeta inFokus 19:08 | 25 January 2020

Jon Harrison, ish ushtari britanez i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka publikuar në llogarinë e tij n ë facebook një fotografi të një programi online për bombë nukleare.

Ai në këtë program ka provuar se çfarë do të shkaktonte kjo bombë nukleare nëse do ta shpërthente në Serbi, shkruan gazeta inFokus.

Harrison ish ushtari i UÇK-së mbi fotografi shkruan “Unë sapo qova në ajër Serbinë dhe rrezatova Rusinë”

Ndërsa programi tregon për dëmet që do të shkaktonte dhe numrin e viktimave./Gazeta inFokus/

Të tjera