Sport

Transferoi 9-të futbollistë portugez, ky është vendimi i Wolves për trajnerin nga Portugalia

Autori: Gazeta inFokus 20:17 | 13 September 2020

Trajneri i skuadrës angleze Wolves, Nuno Espirito, ka arritur që në skuadërn e tij ti ketë 9-të futbollistë portugez, shkruan Gazeta inFokus.

Espirito vjen nga Portugalia dhe ekipin e tij e ka bërë gjysmë portugez.

Me transferimet e bëra, ai e ka transformuar Wolvesin, duke e bërë një skuadër mjaftë konkurruese, ku vitin e fundit arriti pozitën e 7-të në Premierligë, duke siguruar kështu pjesëmarrjen në Evropa Ligë.

E me suksesin e arritur drejtuesit e klubin kanë marrë vendim që teknikut portugez të i’a vazhdojnë kontratën deri në vitin 2023./Gazeta inFokus/

Të tjera