Sport

Trajneri i Barcelonës flet për mundësitë e transferimit të Mbappes dhe Haalandit

Autori: Gazeta inFokus 14:22 | 23 February 2021

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, ka folur për situatën në klub dhe mundësinë e transferimit të Erling Haaland dhe Kylian Mbappes, shkruan Gazeta inFokus.

54 vjeçari ka thënë se mundësia e transferimit të këtyre yjeve varet nga presidenti i ri i klubit.

“Haaland ose Mbappe? Kjo varet nga presidenti i ri. Duhet të fokusohemi. Ndeshjet e rëndësishme janë duke ardhur”, ka deklaruar ai.

Kurse, sa i përket luftës së Barcelonës për titull, ai është shprehur:

“Ne mund të luftojmë për ligën. Dy ndeshjet e radhës janë të rëndësishme. E dimë që kemi ndeshjen kthyese në Kupën e Mbretit, ne mund të garojmë në dy garat”.

Barcelona ndeshjen e radhës e luan ndaj Elches, në ora 19:00./Gazeta inFokus/

Të tjera