Lajme

Tahiri-Kurtit: Je në koordinim me Vuçiqin

Autori: Gazeta inFokus 12:03 | 02 February 2023

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri në seancën e sotme ka thënë se kryeministri Kurti po e drejton qeverinë për të themeluar Asociacionin e Komunave me shumicë serbe.

Sipas tij, Kurti po koordinohet mirë me presidentin serb Vuçiq ku të dytë në të njëjtën ditë po raportojnë në Kuvend për qëndrimet e tyre për Asociacionin.

“Kryeministër është e rëndësishme që të bëni ndryshim radikal në diskursin tënd për drejtimin e vendit tonë. Kjo ditë e shënon një momentum të rëndësishëm. Ju me 9 shtator keni pranuar draftin dhe deri sot nuk e keni paraqitur në kuvend për ta diskutuar. Këtu në kuvend votohet çdo projektligj, edhe Asociacioni, prandaj duhet të jeni më transparentë”, ka deklaruar Tahiri.

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera