Sport

Supergol nga Zhegrova, Kosova kalon në epërsi ndaj Andorës

Autori: Gazeta inFokus 22:06 | 28 March 2023

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Andorës në Fadil Vokrri, në kuadër të fazës së grupeve në kualifikimet për Euro 2024.

Këtë epërsi Kosovës ia siguroi sulmuesi Edon Zhegrova, i cili në minutën e 59-të tundi rrjetën e kundështarëve./Gazeta Infokus/

Albi Mall Superliga rikthehet me betejat për Evropë dhe mbijetesë

Të tjera