Rajoni dhe Bota

Sulm me thika në Gjermani, plagosen disa persona

Autori: Gazeta inFokus 11:07 | 20 November 2020

Disa persona janë plagosur në një sulm me thikë që ka ndodhur në pjesën perëndimore të Gjermanisë.

Ngjarja ka ndodhur, në qytetin Oberhausen, ndërsa i dyshuari është arrestuar nga policia.

 

Mediat gjermane raportojnë se disa persona janë dërguar në spital me plagë të shkaktuara nga thika, madje gjendja e disa prej tyre është kritike.

 

Raportohet se disa persona janë dërguar në spital me plagë të shkaktuara nga thika, madje gjendja e disa prej tyre është kritike. Policia tha se si sulmuesi dhe viktimat do të marrin kujdes intensiv mjekësor.

Të tjera