Fokus

“Strella u bë më agresiv ndaj meje dhe Butës pasi nisi të rrinte me Feron”, dëshmia e plotë e vëllaut të Butës, Qëndrim Januzit, për vrąsjen me gjashtë pĺumba të 30 vjeçarit në Ferizaj

Autori: Gazeta inFokus 21:23 | 17 April 2024

Gjykimi për vrasjen e Gazmend Hysenit është në fazën përfundimtare. Në seancën e sotme e cila u mbajt në Gjykatën Themelore në Ferizaj, dëshminë e tij e dha i akuzuari kryesor Qëndrim Januzi, shkruan Gazeta Infokus.

Duke folur për problemet që i kishte me tashmë të ndjerin, Januzi ka thënë se ato nisën të rriten kur Gazmend Hyseni, i njohur me nofkën “Strella”, filloi të shoqërohej me rap-artistin Fero.

Sipas Januzit, “Strella u bë më agresiv ndaj meje dhe Butës pasi nisi të rrinte me Feron” “Ishim shokë të fëmijërisë, e merrnim me vete në koncerte”.

-Advertisement-

Për të parë dëshminë e plotë të vëllaut të Butës, Qëndrim Januzit, i cili po akuzohet për vrasjen me gjashtë plumba të Gazmend Hysenit ndiqeni në storien më poshtë:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNI – Universum International College sërish pjesë e Panairit të Edukimit, vazhdon të ofroj studime me standarde amerikane

Të tjera