Sport

‘Shpërthen’ Insigne pas barazimit me Sassuolon, përdor fjalë të pista ndaj Rrahmanit dhe bashkëlojtarëve tjerë

Autori: Gazeta inFokus 12:24 | 04 March 2021

Napoli nuk arriti me shumë se një barazim 3-3 në udhëtim te Sassuolo, në sfidën e vlefshme për xhiron e 24-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Skuadra napolitane ishte duke fituar deri në fund të ndeshjes, por në minutën 90+5’ vendasit arritën ta barazonin rezultatin 3-3.

Kjo e irritoi shumë sulmuesin e Napolit, Lorenzo Insigne, i cili më të përfunduar ndeshja ‘shpërtheu’ në drejtim të bashkëlojtarëve të tij.

Futbollisti italian i shkelmoi shishet e ujit dhe bilbordet dhe u dëgjua duke thënë: “Ç’ekip mut”.

Më poshtë keni momentin kur Insigne shfaqë nervozizmin dhe përdor fjalë të pista ndaj bashkëlojtarëve./Gazeta inFokus/

Të tjera