Sport

Shkëlqeu me tre gola kundër Milanit, grabitësit i shkatërrojnë mbrëmjen lojtarit të Rennes

Autori: Gazeta inFokus 13:50 | 23 February 2024

Shtëpia e futbollistit Benjamin Bourigeaud nga Calais është vjedhur, teksa ai ishte në fushë në Roazhon Park, kundër Milanit, duke bërë një shfaqje me tre gola, dy prej të cilëve nga penalltitë.

Skuadra kuqezi u mposht 3-2 nga Rennes, në transfertë, por falë suksesit 3-0 në ndeshjen e parë të zhvilluar në “San Siro”, avancoi në fazën tjetër.

Realizimi i një hat-trick kundër Milanit dhe grabitja e shtëpisë së tij, do e bëjë një natë të paharrueshme atë të djeshmen për mesfushorin Bourigeaud.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera