Sport

Shënohet goli i dytë në takimin, Holandë – Austri

Autori: Gazeta inFokus 22:29 | 17 June 2021

Holanda dhe Austria po luajnë aktualisht në kuadër të raundit të dytë në Grupin C, në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Johan Cruijff Arena’ në Amsterdam, kombëtarja e Holandës e ka dyfishuar rezultatin 2-0 në minutën e 67’.

Golin e dytë për holandezët e ka realizuar Denzel Dumfries./Gazeta inFokus/

Të tjera