Sport

Shënohet goli i dytë në ndeshjes ndërmjet Rusisë dhe Danimarkës

Autori: Gazeta inFokus 22:21 | 21 June 2021

Rusia dhe Danimarka po luajnë momentalisht duelin e fundit në Grupin B, në kuadër të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Parken Stadium’ në Kopenhagë, kombëtarja e Danimarkës e ka dyfishuar rezultatin 0-2.

Golin e dytë për danezët e ka realizuar Yussuf Poulsen në minutën e 59’ të ndeshjes./Gazeta inFokus/

Të tjera