Sport

Saka, lojtari i muajit mars në Premier League

Autori: Gazeta inFokus 14:12 | 31 March 2023

Futbollisti i Arsenalit, Bukayo Saka e ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë për muajin mars, duke e fituar për herë të parë këtë shpërblim në karrierën e tij.

Saka e ka fituar këtë çmim pasi ka shënuar tre gola dhe ka dhënë dy asistime në katër paraqitje, duke ndihmuar Arsenalin të fitojë çdo ndeshje gjatë muajit të kaluar, transmeton Klankosova.tv.

Saka shënoi dhe asistoi në fitoren 4-0 kundër Evertonit përpara se të shënonte një dy golësh dhe të shënonte një tjetër gol kundër Crystal Palace.

Performanca e 21-vjeçarit në fitoren 4-1 ndaj Palace e bëri atë lojtarin më të ri në historinë e Arsenalit që arrin shifra të dyfishta për gola dhe asistime në një sezon në Premier League, duke mposhtur rekordin e Cesc Fabregas.

Etiketa:
Ku janë ofertat më të mira për Bajram?

Të tjera